Do czego służy Internet?

internettt

W dzisiejszych czasach każdy z nas nie może obyć się bez Internetu. Sieć rzeczywiście stała się czymś tak powszechnym, że ciężko byłoby sobie bez niej poradzić. Doskonale zapewne znacie sytuacje, w których na chwilę brakuje dostępu do Internetu – wtedy palec od razu wędruje do przycisku „odśwież”, ewentualnie do telefonu wykręcającego numer do usługodawcy.  Do czego obecnie służy nam zatem Internet, skoro jest tak ważnym elementem naszego życia? Przyjrzałem się temu dokładnie i w dwóch słowach muszę odpowiedzieć, że po prostu do wszystkiego.

interneeetGłówną rzeczą, do której wykorzystuje się Internet jest kontakt z innymi ludźmi. Każdy zdaje sobie zapewne sprawę z popularności portali społecznościowych, lecz one – wbrew pozorom – na tym polu jeszcze nie dominują. Najbardziej powszechny jest e-mail, a dalej znajdują się komunikatory internetowe. Powoli wynalazki technologii zastępują kontakt oko w oko z rozmówcą – nie chcę jednak się długo rozwodzić nad tym „efektem ubocznym”.

Internetu używa się także do pozyskiwania informacji na wiele różnych tematów. Ludzie bardzo często przeglądają strony Internetowe, nie tylko wtedy, gdy muszą się czegoś nauczyć. Równie często robią to, by po prostu być na bieżąco. W związku z tym nie kupują gazet i czasopism, a zamiast tego odwiedzają najróżniejsze portale internetowe.

InternetGamesKids

Ostatnią funkcją Internetu, którą pragnę opisać jest fakt, iż dostarcza on rozrywki. Każdy zdaje sobie sprawę z popularności różnego rodzaju gier Internetowych, a także portali oferujących najróżniejsze formy spędzania wolnego czasu. Oglądanie filmów czy śmiesznych kabaretów? Granie w gry? Seriale? W Internecie znajdziemy to wszystko i jeszcze więcej.

Opisawszy te wszystkie funkcjonalności muszę potwierdzić moje początkowe stwierdzenie – Internet rzeczywiście służy do wszystkiego. A jego zakres możliwości stale się zwiększa i urozmaica. Kto wie, co zaserwuje nam za dziesięć czy dwadzieścia lat?

Reklamy
Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: